Více o medu a učinky
Lesní smíšený

Lesní smíšený
Med je směsí určitého podílu medů nektarových - květových a medů medovicových - lesních. Proto obsahuje přírodní látky jak z nektarií např. léčivých rostlin, tak i cenné minerální látky a stopové prvky z lesních medů, spojuje tedy přednosti obou typů. Smíšený med je velice hodnotný a u nás značně rozšířený a oblíbený. Mísení různých druhů medu je přirozené již při zpracovávání včelami v úlu. Záměrným mísením různých druhů lze vhodně upravit chuť, vůni i barvu medu.
Lesní Hloh

Lesní Hloh
Extrémně vzácný med bledě hnědé barvy, velmi příjemné chuti.Hloh je lékem. Pro své blahodárné účinky na činnost srdce ho můžeme označit jako "srdeční bylinu". Nejúčinnější drogou hlohu je květ.
Pozitivní účinky pro Vaše tělo:
účinný při léčbě žaludečních vředů
zlepšením srdeční činnosti upravuje krevní tlak
je používán při doléčování srdečních infarktů - iv prevenci ischemické choroby srdeční
harmonizuje srdeční arytmie
protizánětlivý účinek
při revmatismus
podporuje pevnost cév
mírně snižuje krevní tlak a krevní srážlivost
prevence aterosklerózy
Lesní medovicový

Lesní medovicový
Med lesní, neboli medovicový,
vzniká, jestliže včelstva sbírají v době medné snůšky převážně medovici.
Typické tmavé medovicové medy pocházejí především ze snůšek z jehličnatých lesů - tj. medovicový med smrkový, borovicový, modřínový a jedlový. Medovicová snůška na listnatých dřevinách (zejména na dubech, javorech, bucích, lípách, vrbách, topolech a břízách) je zpravidla méně vydatná.
Všem medovicovým medům je vlastní řádově vyšší obsah minerálních látek než mají medy květové, zpravidla výrazně tmavší barva od červenohnědé až po tmavohnědou, často se zelenavým nádechem a většinou výraznější ( ostřejší škrablavá chuť na kořenu jazyka ), aromaticita a vysoká enzymová aktivita. Mají typickou lahodnou chuť způsobenou vyšším obsahem dextrinů. Jsou velmi viskózní a zůstávají až na vy-jímky (např. modřínový med) dlouho tekuté.
Lesní med zase nemusí škodit ani alergikům, neboť obsahují nanejvýš mizivé stopy pylů. Jsou však zvláště bohaté na minerály.
Květový med

Květový med
Základem květového medu je směs nektarů různých rostlin. Jarní medy jsou obvykle světlejší a letní tmavší. Květový med obsahuje pylová zrna, éterické oleje, rostlinné hormony a aromatické látky. Je dobře stravitelný díky vysokému obsahu glukózy a fruktózy. Proto je vhodný pro děti a pro osoby s vysokou energetickou námahou. Med z letních květů má silnější antibakteriální účinky a je dobrý zejména při prevenci a léčbě chřipky a nachlazení, ale i při léčbě dolních cest dýchacích.